Hoşgeldiniz  

AK PARTİLİ PEKER: “HALKIN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİNE ENGEL OLUNUYOR”

admin | 23 Temmuz 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin’e kurulması planlanan balık çiftliklerinin ÇED Bilgilendirme toplantılarının ikincisi yapılan Aydıncık’ta da CHP’liler ve sol tandanslı çevreci gruplarca sabote edilmesinin ardından açıklama yapan AK Parti Mersin İl Sekreteri Kenan Peker, “Vatandaşların bilgilendirilmesi için yapılan ÇED toplantıları engellenmek isteniyor. Bu büyük haksızlıktır “dedi.

Mersin’de kurulması planlanan balık çiftliklerinde ÇED Bilgilendirme toplantılarına yönelik sabotajlar hız kesmeden sürüyor. Toplantıların ilki geçtiğimiz Perşembe günü Silifke’de yapılmak istenmiş ancak CHP ve sol tandanslı çevreci örgütler tarafından engellenmişti.

 

Bugün de Aydıncık’ta kurulması planlanan balık çiftlikleriyle ilgili gerçekleştirilmek istenen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) bilgilendirme toplantısı, aynı grupların protestosu nedeniyle yarıda kaldı.

 

PEKER: “VATANDAŞLARIN BİLGİLENME HAKKI GASP EDİLİYOR!”

 

Konuyla ilgili Haber Onda Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulunan AK Parti Mersin İl Sekreteri Kenan Peker, ÇED toplantılarına yönelik gerçekleştirilen eylemlerin halkın bilgilenme hakkının gasp edilmesine neden olduğunu dile getirdi.

 

Peker, “Bu projeyi bizler AK Parti yönetimi olarak önemsiyoruz. Mersin için önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Daha önce İl Başkanımız Sayın Cesim Ercik de bu projeye destek verdiğimizi çeşitli yayın organlarında dile getirmişti. Vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmesi açısından bu ÇED toplantıları önemlidir. Vatandaşlarımızın geniş katılım sağlaması, bu büyük yatırımla ilgili tam anlamıyla konunun uzmanlarından bilgi sahibi olması en büyük arzumuz. Zaten vatandaşlarımız da konuyla ilgili uzmanlardan aldığı bu bilgilerin ardından yatırımın bir an evvel gerçekleşmesini isteyeceğinden kuşkumuz yok” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Mersin İl Sekreteri Kenan Peker, yarın Anamur’da gerçekleştirilecek olan ÇED Bilgilendirme toplantısı için İlçe Başkanı Feyzi Yılmaz’la görüştüğünü ve toplantıya geniş bir katılım sağlanması için vatandaşlara yardımcı olunması talimatı verdiğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

AK PARTİLİ PEKER: “HALKIN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİNE ENGEL OLUNUYOR” için 4 Yorum

 1. Parlatan dedi ki:

  Chp liler ve ferat aktanın pravokasyonuyla malesef halk bilgilenemedi syn peker bu belediye başkanı hangi partinin başkanı bi açıklarmısınız

 2. Vatandaş dedi ki:

  Yarın o çiftlikte yetişen balığı “nükleer santralin yakınında diye” kimse almaz. Olan yine vatandaşa olur.
  Pisliği bize kalır.

 3. Yenikaşlı dedi ki:

  Ben yenikaşlı olarak bu projeyi az buçuk okudum bilgilendim. Tek öğrendiğim sadece çift ligi kuracak olan şirketin cebini dolduran bir proje. Ne ilçemize ne mahallemize zerre faydası yok. Biz turizm için yat limanı istiyoruz. Çevreyi kirletecek olan proje istemiyoruz. Mahallemizin en temiz deniz koyuna yapılacak olan bu projeyi desteklemedigimizi bırak bilgilendirmeyi duymak bile istemedik ki zaten halkımız buna direkt hayır dedi… Turizm açısından gelecek olan her türlü yatırıma açığız bunu sayın baskanimizda belirtti. Bu güzelim yerleri birilerinin cebini doldurma rantina dönüşmesine kesinlikle izin vermiyoruz.temiz deniz temiz sahil.aydincik mavi bayrağı ve yat limanini hak ediyor.turizm yatırımı ve tarım desteği istiyor.lurfen empati yaparak yorum yapalim

 4. Parlatan dedi ki:

  Yenikaşlı sen Yenikaşlı değilde chp li olduğun belli dedelerinde zamanında ist da köprüye karşı çıkmışlardı hâlâ karşısınız nerdeyse 4 cüsü yapılacak çok istikrarlısınız bravo yarın diyeceğiniz şu rakının yanında da ne gidiyor be güzelmiş haketten bu balık

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle