Hoşgeldiniz  

AK PARTİ’DE TEMAYÜL TAKVİMİ NETLEŞTİ

admin | 06 Kasım 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik başkanlığında toplanan il yönetimine Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz telekonferansla bağlanarak 2019 Yerel Seçimleriyle ilgili son çalışmaları anlattı.

MHP ile yerel seçimlerde Cumhur ittifakının sürdürülmeyeceğinin kesinleşmesinin ardından çalışmalarına hız veren AK Parti Mersin İl Teşkilatı, İl Başkanı Cesim Ercik başkanlığında toplantılarını sürdürüyor. Son yönetim toplantısında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz telekonferansla bağlanarak 2019 Yerel Seçimleriyle ilgili son çalışmaları anlattı.

 

İLÇE SKM BAŞKANLARI BELİRLENECEK

 

Toplantıda aday başvurularının başladığını hatırlatan Yavuz, tüm illerdeki İl SKM Başkanlarının belirlendiğini ilçelerde de SKM başkanlarının bir an evvel belirlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Aday adaylığı başvuru sürecinin de sürdüğünü hatırlatan Yavuz’un Büyükşehir ve il belediye başkanlıkları için genel merkezde ve il teşkilatlarında başvuruları alacaklarını ve bütün belediye başkanlıkları ve bütün il genel ve belediye meclis üyelerine ilişkin müracaatların başladığını kaydettiği öğrenildi. Yavuz, toplantıda belediye başkanlıkları için müracaatların 12 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 19.00’a kadar devam edeceğini, il genel ve belediye meclis üyelikleri için 3 Aralık 2018 Pazartesi saat 19.00’a kadar başvuruların alınacağını bildirdiği kaydedildi.

 

ADAY ADAYLARI BAŞVURU ALIMLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

 

Yavuz’un Mersin teşkilatına aday adaylarının müracaat yerlerine ilişkin de bilgi verdiği öğrenildi. Yavuz, ön başvuruların “aksecim.AK Partiarti.org.tr” adresinden giriş yapılmak suretiyle gerçekleştirileceğini, kesin başvuru için ilçe teşkilatına gelinmek zorunda olduğunu bildirdi.Yavuz, internet üzerinden başvuru yapamayan adayların ilçe teşkilatlarına gelerek burada “e-Müracaat” yöntemine göre işlemlerini yapabileceklerini söylediği de belirtildi. Mevcut belediye başkanlarının bu dönem adaylık müracaatında bulunmayacaklarını anlatan Yavuz, aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri için Yüksek Seçim Kurulu’nun 1 Aralık 2018’i istifaların son günü olarak belirlediğini, kendilerinin 5-12 Kasım arasında müracaatları alacaklarını anımsattı.

 

TEMAYÜL NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

 

Ali İhsan Yavuz’un toplantıda temayül yoklaması hakkında da bilgi verdiği öğrenildi. Aday adayı müracaatlarının sonrasındaki hafta da teşkilat temayül yoklamasının yapılacağına işaret eden Yavuz, “Burada da bir yenilik ortaya koyduk, ilk kez e-Temayül şeklinde gerçekleştirilecek” dediği kaydedildi. Yeni sistemle ilgili il teşkilatına bilgi veren Yavuz, e-Temayül sistemi öncesindeki temayül yoklamalarının uzun bir süre aldığını, 15 gün sayım yaparak gerçekleştirdiklerini anımsattı. Yavuz, yeni sistemle tüm Türkiye’de 1 günde bunun yapılacağını ifade etti.

 

Yavuz, “18 Kasım günü yapmayı planlıyoruz. Elbette değişiklik olması mümkündür ama şu anki planlarımızda 18 Kasım olarak geçmiş bulunmaktadır. 18 Kasım Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dediği öne sürüldü.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle