Hoşgeldiniz  

243 BİN TL’LİK İHALE AÇIK, 189 MİLYON TL’LİK İHALE PAZARLIK USULÜ… BÜYÜKŞEHİR’İN KORONA’SI DA “KÜÇÜK” İŞ SEVMİYOR!

admin | 29 Aralık 2020 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 189 Milyon TL’lik yol yapım ihalesi salgın bahanesiyle pazarlık usulü yapılırken, 243 bin TL’lik bayrak alım ihalesi ise açık usul yapıldı. Pandemi gerekçesiyle milyonluk ihale pazarlık usulü yapıldı ama küçük rakamlı bayrak işine pandemi vurmadı, açık ihale yapıldı.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ihaleler dikkat çekmeye devam ediyor. Adrese teslim ihale iddialarının ardından yeni bir iddia da 24 Eylül’de gerçekleştirilen yol yapım işi ihalesiyle ilgili geldi.

Pandemi gerekçe gösterilerek 189 Milyon TL’lik ihale, pazarlık usulüyle yani 21-B’ye göre ihale edildi. 189 Milyon TL’lik ihale 163 Milyon 700 bin TL’ye bir Adana firmasında kaldı.

Yine Türk Bayrağı alım ihalesi açan Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde olmasına karşın bu ihaleyi açık usul gerçekleştirdi. 243 Bin TL bedelli ihale için çok sayıda firma teklif verebildi.

243 bin TL’lik Türk Bayrağı alımını ”Açık İhale” yapan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin; 189 milyon TL’lik yol yapım ihalesini neden perde arkasında sonuçlandırdığı da merak konusu oldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

243 BİN TL’LİK İHALE AÇIK, 189 MİLYON TL’LİK İHALE PAZARLIK USULÜ… BÜYÜKŞEHİR’İN KORONA’SI DA “KÜÇÜK” İŞ SEVMİYOR! için 1 yorum

  1. Mogaz dedi ki:

    Bide aydıncığı görsen ne pazarlık ne açık direk 4 kişi arasında paylaşılıyor

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle