Hoşgeldiniz  

YAPMAYIN ARTIK! ÇAMLIBEL BALIKÇI BARINAĞINA DA LÜKS MARİNA VE AVM GELİYORMUŞ… YAZIK!

admin | 08 Nisan 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çamlıbel Marina Projesi’nin detayları ortaya çıktı. Proje hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Balıkçı barınağının olduğu yere lüks bir Marina ve AVM yapılacağını ballandıra ballandıra anlattı.

Mersin’de sahile yapılacak yeni proje vatandaşlarda koskocaman bir hayal kırıklığı yarattı. Çamlıbel’de Mersin’in simgeleri arasında bulunan Balıkçı Barınağı’nın lüks bir Marina ve alışveriş merkezine dönüştüreceğini açıkladı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “Buradaki tüm iskeleler kalkacak, 450 tane teknenin yanaşacağı modern bir alan olacak. Su sporlarının yapılabileceği bu alana yatlar gelecek. Tabi amatör balıkçılarımız burada kalacak. Ekmek arası balık satan tekne sahibi kardeşlerimiz de Atatürk Parkı içerisinde yapacağımız iskelelere taşınacak” diye konuştu.

AVM DİKİLECEK, ARDINDAN ÇAMLIBEL ESNAFI ZENGİNLEŞECEKMİŞ… BUNA KİM İNANIR?

AK Partili Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehrimizin ortasında kalan bu marinamız, çok modern, yaklaşık 60 bin metrekare kapalı alana sahip, birçok mağazaların olduğu önemli bir ticaret merkezine dönüşecek. Böylelikle hem Çamlıbel hem de merkezde olan tüm esnafların olumlu etkileneceğini düşünüyoruz. Şehrimize renk katacak, şehrimize lig atlatacak bir projedir. Santrifüj ve sondaj ile ilgili çalışmaları bitti. Şu an ÇED raporları süreci devam ediyor. Tabi bu süreçler bittiğinde de tahmin ediyorum yılsonuna doğru ihalesine çıkılacak. Mersin’e şimdiden hayırlı olsun. Destekleri için Maliye Bakanımız Sayın Elvan ve Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na tekrar teşekkür ediyorum.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle