Hoşgeldiniz  

FLAŞ İDDİA… 15 TEMMUZ SONRASI ZENGİNLEŞEN EMNİYETÇİLER

admin | 23 Haziran 2017 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarının ardından başlayan FETÖ davasında tanık olarak dinlenen Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ifadesinin yankıları sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarının ardından açılan davanın 3. Oturumunda tanık olarak dinlenen Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ifadesinde operasyonu kumpas olarak nitelendirmiş ve bazı emniyet mensuplarıyla gazetecilerin de bu kumpasın içinde olduğunu iddia etmişti.

 

Gözler Kocamaz’ın ifadesinde isimlerini açık açık verdiği gazeteciler ve emniyet mensuplarına çevrilirken, ifade tutanaklarında ismi yer alan eski itihbarat şube müdürü U.F.S ile ilgili şok iddia gündeme geldi.

 

DARBE BEREKETİ!

 

Görevden alınan eski istihbarat şube müdürü U.F.S.’de 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında müthiş bir mal edinimi gözlendiği iddia edildi. 15 Temmuz öncesinde Hatay’da ve Tarsus’ta bir evi olan U.F.S’nin darbe girişiminden hemen sonra Eylül ayında Mersin’de 600 bin TL’ye üçüncü evini aldığı öne sürüldü.

 

U.F.S’nin bununla da kalmayıp, daha önceden Halk Bankasından kullandığı kredisinin de ödemesinin bitimine daha iki yıl vade olmasına karşın, 30 Eylül 2016’da 60 bin TL kalan borcunu erken yatırarak, krediyi kapattığı da iddialar arasındaki yerini aldı.

 

Aylık maaşı 4 bin TL civarında olan bir emniyet müdürünün darbe girişiminden hemen ardından gelen iki ay içerisindeki zenginleşme iddiası Mersin gündemine bomba gibi düştü. Mal bildirimi verme yükümlülüğü olan memurlardan U.F.S’nin bu yeni gayrimenkulleri de mal bildiriminde beyan edip etmediği de merak konusu oldu.

 

İstihbarat müdürü U.F.S, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne Ağustos ayı içerisinde yapılan FETÖ operasyonu sonrasında açılan soruşturma çerçevesinde görevinden alınmıştı. U.F.S hakkında şu an halen adli ve idari soruşturmanın devam ettiği biliniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle