Hoşgeldiniz  

Tüm Zamanların En İyi 10 Arabesk Parçası

admin | 24 Ekim 2017 | Tüm Manşetler A- A+

Tüm Zamanların En İyi 10 Arabesk Parçası

Her ülkenin ve her milletinin bir müzik zevki ve müzik geçmişi vardır. Ülkemizde geçmiş dönemlerden bu zamana kadar farklı birçok müzik türünde eserler verilmiştir. Ancak arabesk, müzik türleri içinde en duygulu ve insana en etkileyen yapıtlardır. Arabesk kelimesinin kökü aslında Fransızca’ya dayanmaktadır. Kelime anlamı “Arap tarzı” anlamındadır. Arabesk ilk olarak Türkiye’de oluşmuş ve Türk müziğine ait bir türdür. Son dönemlerde arabesk tarzında verilen eser sayısı bir hayli azalmıştır. Bir dönem arabesk kasetler tüm müzik marketlerde yok satılmış ve geniş kitlelere ulaşmıştır.

En İyi Arabesk Söyleyen Sanatçılar Ve Eserleri

Tüm zamanların en iyi 10 arabesk parça sıralaması:

Sayılabilirken, tüm zamanların en iyi 10 arabesk parça sayısı ve sıralaması kişiye ve zevke göre değişmektedir.  

Arabesk Tarzı

Arabesk Ülkemizde ilk olarak 1950’li yıllarda görülmeye başlamıştır. 1980’li yıllarda adını duyuran Bergen ve arabesk şarkıları ile bu türde verilen eserler çoğalmaya başlamıştır. Bir dönemi etkisi altına alan arabesk şarkılar oldukça sevilmiştir.

Esasında tüm zamanların en çok sevilen arabesk parçası denildiğinde akıllara farklı şarkılar da gelebilmektedir. Çünkü bu durum birazda kişisel müzik anlayışıyla da alakalı olmaktadır. Bazı durumlarda kişilerin özel istekleri farklı olabilmektedir. Kimisi Cengiz Kurtoğlu severken bir başkası Ferdi Tayfur’un tüm eserlerini sevmektedir. Bu durum ise en çok beğenilen listelerin farklılık göstermesine neden olmaktadır.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle