Hoşgeldiniz  

SÖZDE DEVRİMCİ CHP’Lİ SEÇER’DEN SON İCRAAT: MESKİ’Yİ ÖZELLEŞTİRİYOR!

admin | 14 Haziran 2020 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in MESKİ üzerinden yeni bir düzenlemeye gitmesi şok yarattı. CHP’li yönetimin MESKİ arıza işlerini özel şirketlere devrettiği, bunun ilk uygulamasının da Gülnar’dan başladığı öğrenildi.

Sansasyonelhaber.net/ÖZEL HABER – CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den tartışma yaratacak yeni bir uygulama daha hayata geçti. Buna göre MESKİ’nin arıza bakım onarım işleri kendi bünyesinden çıkarak özel şirketlere devredilmeye başlandı.

ÖZELLEŞTİRMEYİ KAZANAN FİRMA KENDİ PERSONELİNİ GÜLNAR’A GETİRDİ

MESKİ’nin bu yeni uygulaması da ilk olarak Gülnar’da hayata geçirildi. Açılan hizmet alımı ihalesini kazanan Akdeniz isimli firma, tüm ekipmanı ve kendi personeliyle işe başladı.

“İSTİFA EDİN YENİ ŞİRKETE GEÇİN” ÖNERİSİ İŞÇİLERİ GERDİ

 MESKİ bünyesindeki 18 personele Personel A.Ş’den istifa etmesi, ardından da ihaleyi kazanan Akdeniz firması bünyesine girmesinin istendiği bildirildi. Bunu kabul etmeyen MESKİ Gülnar’a bağlı 18 personelin de Silifke, Erdemli, Çamlıyayla ve Mersin merkezde görevlendirilmesi büyük tepki çekti.

MESKİ GÜLNAR’DAKİ ARAÇ VE EKİPMANLARI DA DİĞER İLÇELERE DAĞITTI

MESKİ’nin Gülnar bünyesindeki personel haricinde tüm araç ve ekipmanları da ilçelere dağıtması şok yarattı. Gülnar’da tüm arıza ve bakım işleri için kullanılacak araçların da ihaleyi kazanan firma tarafından ilçede konuşlandırıldığı öğrenildi.

GÜLNAR’DAN SONRAKİ ÖZELLEŞTİRME HEDEFİ MUT’TA

MESKİ yönetiminin bu uygulamayı tüm ilçelere yaymak için hazırlık yaptığı, Gülnar’dan sonra da ilk olarak Mut’ta bu özelleştirme uygulamasına geçeceği ifade ediliyor.

FLAŞ İDDİA: ÖZELLEŞTİRİLEN İLÇELERDEKİ PERSONEL İŞTEN ÇIKARILACAK!

CHP’li yönetimin bu son uygulaması işçiler arasında da büyük huzursuzluk yarattı. Göreve geldiği günden bu yana önceki dönemde alınan işçileri haksız iftiralarla ekmeğinden eden CHP’li Vahap Seçer’in, Pandemi dolayısıyla işten çıkarmaların yasaklanması nedeniyle özelleştirdiği bölgedeki işçileri işten çıkartamadığı, yasak kalktığı andan itibaren de işçi çıkarmalara kaldığı yerden devam edeceği öne sürülüyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SÖZDE DEVRİMCİ CHP’Lİ SEÇER’DEN SON İCRAAT: MESKİ’Yİ ÖZELLEŞTİRİYOR! için 1 yorum

  1. Musala dedi ki:

    Sadece bu bütün mersin ilin elektrik işleri teyze oğlu S.F bunlar Chp ise biz Chp değiliz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle