Hoşgeldiniz  

ŞOK DETAY… SAYIŞTAY’A ÇAĞRI: TOROSLAR BELEDİYESİ BÜTÇESİ SEÇİME AKIYOR! 

admin | 27 Kasım 2018 | Dünya, Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Partisi MHP tarafından Büyükşehir adayı gösterilen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın seçim harcamalarını kendi cebinden ödememek için “adaylığı”nı değil, Toroslar Belediye Başkanı unvanını kullanarak billboardlara çıkması tepki çekti. Toroslar Belediye Başkanı olarak Çamlıyayla ve Tarsus billboardlarında yer alan Tuna’nın bu unvanıyla “hizmet bölgesi” dışında reklam harcamalarını Toroslar Belediyesi’ne yıktığı iddiasının Sayıştay müfettişlerine bildirildiği öne sürüldü.

MHP’nin sürpriz bir kararla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan ettiği Toroslar Belediye başkanı Hamit Tuna’nın seçim masraflarıyla ilgili ortaya atılan bir iddia şok yarattı. Billboardlarda kutlama mesajlarını yayınlayan Hamit Tuna’nın Toroslar Belediye Başkanı unvanını kullanarak, masrafları Belediye üzerine yıktığı öne sürüldü.

 

TOROSLAR’DA YAPSA NEYSE, NE İŞİ VAR ÇAMLIYAYLA’DA?

 

Normal şartlarda görev yaptığı Toroslar Belediyesi sınırları dışında kalan billboardlarda Toroslar Belediye Başkanı olarak ilana çıkması Tuna muhaliflerini de harekete geçirdi. Tuna’nın Tarsus ve Çamlıyayla billboardlarında Toroslar Belediye Başkanı olarak yer almasının “hem ahlaki hem de yasal olmadığı” savunulurken, seçim yasakları nedeniyle sadece “Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” unvanını kullanarak bu tanıtım masraflarının kendi cebinden karşılanması gerektiği ileri sürüldü.

 

BELEDİYE’NİN HESAPLARI İNCELENMELİ

 

Yerel seçim sürecine girilmesiyle billboard fiyatlarının da normalden daha yüksek fiyatlandırıldığı biliniyor. MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Tuna’nın, Toroslar Belediye Başkanı olarak açık açık Çamlıyayla ve Tarsus masraflarını Toroslar Belediyesi’ne yıkması da büyük tepki çekti. Toroslar Belediyesi’nin harcamalarının incelenmesi gerektiğine vurgu yapılırken, seçim çalışmalarında Hamit Tuna’nın daha ne kadar masraf yükünü Belediye üzerine yıkacağı da kamuoyunun konuştuğu konular arasında yer alıyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle