Hoşgeldiniz  

OPERASYONA KUMPAS DİYEN YARGI’DAN YENİ FLAŞ KARAR… OPERASYONU YAPANLAR GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANDI!

admin | 28 Kasım 2018 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen FETÖ operasyonun yargı kararıyla kumpas olduğunun ortaya çıkmasının yankıları sürerken, bu sefer de operasyonu gerçekleştiren Emniyetçilerle ilgili açılan davada da karar çıktı! Sanıklar, görevi kötüye kullanmaktan ceza aldı.

FETÖ Terör örgütünün gerçekleştirdiği 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlarda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden çok sayıda bürokratın tutuklanmasıyla başlayan süreç, Mahkeme’nin operasyonun kumpas olduğunu belgelendirmesiyle sonuçlandırmıştı. Tutuklu olan tüm bürokratlar beraat etmiş, görevlerine de komisyon tarafından iade edilmişlerdi.

 

SKANDAL, MERSİN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NIN SORUŞTURMASINDA ORTAYA ÇIKMIŞTI

 

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, Mersin’de tutuklandıktan bir süre sonra tahliye edilen Mersin Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal’ın şikâyeti üzerine emniyetteki sorgusundaki skandalı açığa çıkartarak dava açmıştı.Savcılık, Sanal’ın emniyetteki sorgusuna, emniyetten 2012’de istifa eden ve polislikle hiçbir bağı kalmayan A.V.’nin de girdiğini, iki polis müdürüyle birlikte 3 gece boyunca sorgu yaptığını açığa çıkarmıştı. A.V.’nin sorguya başlamadan önce Sanal’a hakaret ettiği, Glock marka tabancasını belinden çıkartarak kenara koyduğu detaylarına kadar ortaya konulmuştu. Skandal, Mersin Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, savcılık ve emniyetin yaptığı tespitler sonrasında açığa çıkmış, Savcılık, bunun üzerine skandal sorguyu yapan iki polisle, sorguya katılan sivil A.V. hakkında dava açmıştı.

 

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN HÜKÜM GİYDİLER

 

İşte açılan bu dava geçtiğimiz gün sonuçlandı. Mersin Eski Emniyet İstihbarat Şube Müdürü F.U.S, Terörle Mücadele Eski Şube Müdürü Y.G. ve Glock tabancalı eski Emniyetçi A.V’nin sanık sandalyesinde oturduğu Mersin 11. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davada karar çıktı. Mahkeme heyeti 3 sanığı da suçlu buldu. Buna göre Mersin Eski Emniyet İstihbarat Şube Müdürü F.U.S veTerörle Mücadele Eski Şube Müdürü Y.G.’nin görevi kötüye kullandığına hükmeden Mahkeme heyeti 2 sanığa da 6 ay hapis cezası verdi. Eski Polis A.V’nin ise kamu görevini usulsüz üstlenmek suçunu işlediğine hükmederek sanığın 2 ay 15 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti. Cezalar, adli para cezasına çevrildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle