Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

Oğuz Topaçoğlu yazdı: “NEREDE KALMIŞTIK…”

Oğuz Topaçoğlu | 01 Ekim 2018 | Genel

Alışılmış ya, klasik şablondur “Merhaba” diye başlanır yazıya. Hayır, bu defa “Merhaba” diye başlamayacağım! Zira ben ilk kez yazmıyorum; yılların gazeteci- yazarıyım. “Nerede kalmıştık?” daha uygun düşer zannımca. Derviş benim kadim dostumdur öncelikle ve de Mersinlilerin karşısına ilk kez çıkmıyorum; çıkmıyoruz. Bu defa alışılmışın, rutinin dışında olsun. Ancak girizgâh yaparken yine de iki kez “Merhaba” lakırdısında bulunduk, bu da 3’üncüsü oldu. Karşı yakadan seslenip “Kalimera “da diyebilirdim. Şaka şaka. Beni bilen bilir. Mizahı severim. Sevgili okurlarım alışacaksınız gari…

Derviş kardeşim aradığında ve de “Var mısın ağabey?” dediğinde tereddütsüz “Evet” dedim. Nedeni dilim şişmişti. Derviş ilaç gibi gelmişti. Son yazdığım gazete kapanmıştı. Yazacak yerim yoktu. Tereddütsüz evet dedim ama toparlanıp Derviş kardeşime sordum: “Sen ciddi misin?” diye, bu devirde kâğıda onca “Zamlar” geldikten sonra. “Deli deliyi görünce sopasını saklarmış” derler ya. Derviş çılgınlıkta ısrar edince ben de çıldırmış gibi heyecanla “Varım kardeşim” dedim “Evet varım!”

Artık “gazetecilik dersleri” adı altında yıllardır çeşitli yayın organlarında sürdürdüğüm yazılarımı Sansasyonel Haber’de yazmaya karar verdim. N’apalım?.. Derviş kardeşimle kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu meslek zor meslektir. Paragözlerin değil zor da olsa… İdealistlerin mesleğidir. Madem çılgın biri var ben de taşın altına elimi sokayım dedim. Dilim şişti dedim ya. Tamam, ama evde de rahatım yerinde idi. 3 torun arasında gel keyfim gel. Ancak Üniversiteden hocam, ünlü şair Melih Cevdet Anday’ın “Rahatı kaçan ağaç” şiirinde dediği gibi topluma karşı bir borcumuz var, öyle ya ortalıkta aydın diye dolanıyoruz ve de elbette halkımıza karşı borcumuz var. Ve dahi başka Mersin yok!”

Köşe yazılarımın yetmediği yerde haber de yapacağım. Bundan böyle her an her yerde hemşerilerim ile beraberim. Madem kamu görevi yapıyoruz. Mesleğin misyonu bu ve halkın sesi, gözü kulağı olacağız. O zaman kaldığımız yerden devam diyoruz.

Bu arada genç bir meslektaşım teveccüh buyurmuş benimle röportaj yapmak istedi. Ben de kabul ettim. Gelin görün ilk 10 dakika sonra pes etti. “Ağabey ben vazgeçtim sen anılarını yaz.” Hepsi birbirinden kıymetli hangisini yazacağım bilemiyorum. Gazete benim değil ki… Sonunda ben de anılarımı yazmaya karar verdim. Ama en güzel anılarım herhalde “Sansasyonel Haber” ile gerçekleşecek.

512 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
fazilet kitap osmanlı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2012 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
mp3 indir