Hoşgeldiniz  

“MUSTAFA GÖKTAŞ BANA YEDİRDİ İÇİRDİ, EMNİYET MÜDÜRÜNE GÖTÜRDÜ!”

admin | 10 Mayıs 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarının ardından açılan davada 3. Duruşma yapıldı. Duruşmada tanık olarak Aydınlı gazeteci Haldun Haşmet Aysan’ın tutarsız ifadesi damga vurdu.

Sansasyonelhaber.net  / ÖZEL HABER – 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından yurt genelinde başlatılan FETÖ operasyonlarından sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi’ndeki FETÖ yapılanması iddialarını içeren duruşmanın 3. Oturumu geçtiğimiz günlerde görüldü.

 

Mahkeme’nin 3. Oturumunda duruşmaya SEGBİS aracılığıyla Aydın’dan tanık olarak katılan Haldun Haşmet Aysan’ın ifadesi dinlendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen operasyonun ardından özellikle Belediye’ye danışmanlık hizmeti veren Erkan Karaarslan üzerinden FETÖ’cü suçlaması yapan Aysan’ın çark etmesi dikkat çekti.

 

Aysan ifadesinde Erkan Karaarslan konusunda ihalelerle alakalı beyanları olduğunu ancak Karaarslan ve diğer Belediye personelleri hakkında FETÖ’cü suçlaması yapmadığını bu FETÖ’cü suçlamasını Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın söylediğini savundu. Aysan bu ifadesiyle aylarca yazılar yazdığı Karaarslan’ın danışmanlık yaptığı 101 adet belediyeyi FETÖ ile ilişkilendirdiğini bir kalemde silmesi şaşkınlık yarattı.

 

2.BARANSU VAKASI… BİR BAVUL DA AYSAN’DA MI VAR?

 

Karaarslan ile belgelere nasıl ulaştığı sorulan Aysan’ın söyledikleri ise şok yarattı. Belgeleri kendisinin bulmadığını söyleyen Aysan, birtakım kişiler tarafından kendisine belgeler sağlandığını savundu. Aysan, “Ben bilgiye gitmedim ki, bilgiler bana geldi. Erkan Karaarslan’la ilgili mesaj, mail ve posta yoluyla bilgi, belge ve iddialar tarafıma ulaşıyordu” dedi. Aysan kendisine belge sağlayan kaynakları da mahkemede açıklamadı.

 

Aysan’ın “Belgeler bana ulaşıyordu” ifadesi akıllara FETÖ tutuklusu Gazeteci Mehmet Baransu’yu getirdi. Baransu, 20 Ocak 2010’da çalıştığı Taraf Gazetesi’nde yayımlanan “Fatih Camii Bombalanacaktı” manşetinden 10 gün sonra bir bavul içerisinde darbe planı iddiası içeren belgeleri Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne teslim etmişti. 17-25 Aralık’tan sonra gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Mart 2015’te Mehmet Baransu, bu belgeler gerekçe gösterilerek FETÖ üyesi gerekçesiyle tutuklanmıştı.

 

AYSAN’IN MERSİN BAĞI… GÖZLER MUSTAFA GÖKTAŞ’A ÇEVRİLDİ

 

Mersin’de görülen davaya neden müdahil olmak istediiğini de açıklayan Aysan’ın Mersin’le bağı ile ilgili anlattıkları da Aysan’ın ilişkilerini sorgulatmaya yetti. Mersin’e 2 defa geldiğini ve Mersin’de kimseyi tanımadığını öne süren Aysan, “Mersin’e geldiğimde beni Gazeteci Mustafa Göktaş karşıladı. Göktaş’ın yanında 2 kişi daha vardı. Birlikte kahvaltı yaptık. Kahvaltının ardından o dönemdeki istihbarat şube müdürü olan Ufuk Faruk Solmaz ve o dönemdeki İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ile görüştük” demesi gözleri bir kez daha Mustafa Göktaş’a çevirdi.

 

Kendisini dönemin DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın “Özel Yetkilerle Donattığı Başdanışmanı” olarak tanımlayan Göktaş, Haldun Haşmet Aysan’ın anlattığı Mersin buluşmasıyla 15 Temmuz’un ardından osmanli Torunu adlı twitter kullanıcısının Aysan’la Göktaş’ı ilişkilendirdiği iddiaları yeniden gündeme getirdi. Osmanli Torunu adlı hesapta Aysan’ın Mersin’deki gazeteciler Vahap Şehitoğlu ve Mustafa Göktaş’la Karaarslan’ın çalıştığı belediyeler için FETÖ’cü algısı yaratma planları yaptıklarını iddia etmiş, yine bu iddialar Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından yargıya taşınmıştı.

 

Göktaş, sorgu gizliliği olan ve daha sanık avukatlarının ulaşamadığı isnat ve ifadeleri kendisine ait internet sitesinde yayımlanmasıyla kamuoyunda “Bu bilgilere hemen nasıl bu kadar net ulaşabildi” sorularının sorulmasına neden olmuştu.

 

AYSAN’IN BELGELERİ DAYANAKSIZ BULUNMUŞTU

 

Daha önce Gazeteci Latif Şimşek’in yönetiminde Beyaz TV’de yayınlanan “Dinamit” programına katılan Haldun Haşmet Aysan’n iddialarının dayanağı olmadığı gözlenmişti. Dinamit programında adeta gümleyen Haşmet Aysan’ın iddialarının dayanağı olmadığı görülünce, programı yöneten Latif Şimşek, Haşmet Aysan’a daha fazla söz vermemişti. Her türlü belge ile programa geldiğini iddia eden Haşmet Aysan programa telefon ile Katılan konukların söylemleri karşısında elindeki belgelerin kendi medya grupları tarafından basına servis edilen haberler olduğu ortaya çıkmıştı.

 

 

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle