Hoşgeldiniz  

MESİAD BAŞKANI MEHMET DENİZ’DEN MTSO BAŞKANI AŞUT’LA İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMALAR

admin | 05 Aralık 2016 | Dünya, Ekonomi, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MESİAD Başkanı Mehmet Deniz, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut’la ilgili yaptığı açıklamada açtı ağzını, yumdu gözünü.

mehmetdenizasutsuclama

Kent Radyo’da Muharrem Çağatay’ın hazırlayıp, sunduğu Politik Nabız programına konuk olan MESİAD Başkanı Mehmet Deniz, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut ve yönetimini adeta topa tuttu. MTSO yönetimini Mersin’in gelişmesinin önündeki en büyük engel olarak tanımlayan Deniz, Aşut ve yönetimiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. MTSO yönetiminin zimmete para geçirdiğini savunan Mehmet Deniz, “Bunu da oda adına yaptığı gezilerle sağlıyor. 14 bine yakın üyesi olan odanın üyelerinin bu gezilerden haberi olmuyor. Bir grup sürekli yurt dışına gidiyor. MTSO’nun kaynaklarını kendileri için kullanıyorlar” dedi. Deniz açıklamasını şöyle sürdürdü: “O Gezilerde akşamları neler döndüğünü de biliyoruz, buradan bu gezilere katılan yöneticilerin eşlerine de seslenmek istiyorum; ya bu gezilere eşlerini göndermeyin ya da siz de onlarla birlikte gidin!”

 

İŞTE MEHMET DENİZ’İN ÇARPICI AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI

 

Mersin’i geliştirecek projelere bir bakın. Bir proje üretiliyor. Hemen MTSO yönetimi tarafından bu proje ele geçiriliyor. Tüm kaynakları kullanılıyor ve tüketiliyor. Kaynaklar kuruyunca proje çöp. Mesela dönemin Valisi Hüseyin Aksoy da bunu gördü ve dedi ki, bu projeler benim başkanlığımda yürütülsün. Harika işler çıkarıldı ama tam projeler hayata geçirilecekken Vali Bey’in tayinin çıkmasıyla bu projeler de rafa kalktı. O dönem MTSO yönetimi lojistik master planı hazırladı. Ben bu projeye karşı çıktım. Ben yıllardır bu işlerle ilgileniyorum. Bu böyle olmaz bunu kısır hazırladınız, detay yok, OHAL dönemleri yok, doğal afetler yok. Bunlar nasıl olacak, ulusal ve uluslararası bağlantılar nasıl olacak? Eksiği çok, bütüncül değildir dedim. Dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bu projeyi bekliyor. O kadar önemsenen bu proje tüm uyarılarımıza rağmen bu eksik haliyle Sayın Başbakan’a sunuluyor ve doğal olarak çöpe atılıyor. Beğenilmiyor.  Ardından Sayın Başbakan benden rapor istedi hazırladık, olayı derinlemesine anlattık. Sayın Erdoğan bu projenin Ankara’dan yapılmasına karar verdi. Bu tarımda da böyle oldu, turizmde de. Tüm yapılacak olan önemli projeler MTSO’da tıkanmıştır.

 

YEREL VE GENEL İKTİDARA ÇAĞRI

 

Her gelen siyasi parti önemli bir STK yönetimi diyerek MTSO’ya gidiyor. Bu yönetim Mersin’in önündeki en büyük engeldir. Buradan yerel iktidara yani Sayın Kocamaz’a ve genel iktidara yani Ak Parti’^ye seslenmek istiyorum: Bunlardan kurtulun!

 

“SAYIN ÇAKALLAR SANA GÜLECEK…”

 

Biz bunları dile getirince beni tehdit ettiler. Beni tehdit ettiler savcılığa verdim. Elimizde basın gücü var seni rezil edeceğiz, sayın çakallar da buna gülecek, yazdılar mesajla. Bu mesaj telefonumda var. Kayıtlı hepsi ve savcılığa verdim. Burada “sayın çakallar dediği” kim? Mersin halkıdır. Ben Hac’ca gittim bu yıl. Nasılsa Allah’ın evindedir dediler ben Hac’dayken müfteri yalancı dediler bana basın toplantısı düzenleyerek. Ben burada olsaydım o toplantıya giderdim. Yüzüme söylesinler söyleyebiliyorlarsa. Basın toplantısında MESİAD’dan da bazılarıyla ilişkiye girdiler. Mehmet Deniz’i düşürün dediler. Bu halkın yararı için susmayacağım. Kendi düzenlerine karşı çıkan herkesi yok etmek istiyorlar.

 

“AYNI OYUNU MTOSB’YE DE UYGULADILAR”

 

Her türlü tehdide rağmen Mehmet Deniz susacak mı, hayır. Ben yine devam ederim. Bakın benim buradaki eleştirim MTSO’ya değildir. Bu yönetim sorundur. MESİAD’ı karıştırıyorlar. Aynısını Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi için de yapıyor. MESİAD’ı da MTOSB’yi de karıştıran aynı kişidir.

 

KAYNAKLAR ZİMMETE GEÇİRİLİYOR

 

Öbür dünyada kime nasıl hesap verecek? Allah’tan dileğim bu beni bunlarla muhatap etmesin.

MTSO’nun kaynaklarını zimmetine geçiriyor. Nasıl yapıyor bunu? Yurt dışına oda olarak gezi düzenliyor. 14 bine yakın kuruluş MTSO’yu ayakta tutuyor. Bu geziler için kimseye haber verilmiyor. Kendi gruplarıyla gidiliyor. Kaynaklar kendileri için kullanılıyor.

 

“EŞLERİNİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN”

 

Bu gezilerde akşamları neler çeviriyorlar biliyoruz. Buradan eşlerine sesleniyorum: Ya kendileri de gitsinler bu gezilere ya da göndermesinler. Benim şirketimden üye olarak yılda 100 küsur bin TL para alıyorsun, gezilere haber vermiyorsun. Sadece bana değil 14 bin küsur üyene haber vermiyorsun. Sektörel geziler düzenlemiyorsun. Güney Afrika’ya kaç gezi düzenlediler, FETÖ’cülere organizasyonlar için ne kadar para ödediler? Benim aidatlarımla bunu yapamazsın. Bu zimmete geçirmedir. Bu denetlensin. Hakkımı helal etmiyorum. Sen kendi yandaşına gezi düzenleyerek, kaynaklarımı yiyorsun. Onları kınıyorum.

 

“HIRSIZLIK, HIRSIZLIKTIR”

 

Ben kurumla yani MTSO ile değil, seninle didişiyorum. Neden kurumları karşı karşıya getiriyorsun? Bana hakaret ettiğin yazıları bile MTSO’nun web sayfasından yayınlıyorsun. Bana dava açıyorsun, ki bu şahsi bir davadır, sen MTSO’nun avukatlarına işi havale ediyorsun. Bunun masrafını bile kuruma yüklüyorsun Niye şahsi avukat tutmuyorsun? Gerçi hırsızlık, hırsızlıktır!

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle