Hoşgeldiniz  

MERSİN TİYATRO DERNEĞİ BAŞKANI’NA ŞOK SUÇ DUYURUSU

admin | 16 Eylül 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Tiyatro Derneği Başkanı Salih Yıldırım ve Dernek üyelerinden Tiyatro Sanatçısı Semir Bolat hakkında, örgüt propagandası yapmak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddialarıyla suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Mersin Tiyatro Derneği, suç duyurusuyla sarsıldı. METİD Başkanı Salih Yıldırım ve Dernek Üyesi Semir Bolat hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ve örgüt propagandası yapmak iddialarıyla suç duyurusunda bulunulduğu iddia edildi. Semir Bolat’ın Tiyatro Gazetesi’nin Mersin Temsilciliği yaptığı ve HDP eski il yöneticisi olduğu biliniyor.

 

Yıldırım ve Bolat’ın sosyal medya paylaşımları dayanak gösterilerek yapılan suç duyurusunun, Savcılık tarafından incelemeye alındığı da sızan bilgiler arasında.

 

İŞTE BOLAT VE YILDIRIM’IN SUÇ DUYURUSUNA KONU OLAN PAYLAŞIMLARI

 

 

 

 

METİD’İN DOSYASI KABARIK

 

2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce okullarda METİD ve METİD’e bağlı tiyatro gruplarının çocuk oyunlarına izin verilmediği iddia edilmişti. Yine 2017-2018 eğitim öğretim dönemi için de devlet okullarında oyun oynamak için izin talebinde bulunan METİD’e bağlı gruplara il milli eğitim ve ilçe kaymakamlıklarının vereceği cevap merakla bekleniyor.

 

Sosyal medya hesaplarından bölücü terör örgütü propagandası yaptığı iddia edilen METİD üyelerinin Devlet Opera ve Balesi’nden 500 kostüm hibe alması da büyük tartışma yaratmıştı.

 

METİD, Büyükşehir Belediyesi projesi olan “Bir Köy var Uzakta, Tiyatro Orada” adlı projede yer almış, oyuncuların ilk gösterimde Silifke Işıklar Köyü’ndeki Yörük çocuklarına zafer işareti yaptırdığı iddia edilmiş ve Başkan Kocamaz’ın direktifiyle projeden el çektirildiği öne sürülmüştü.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle