Hoşgeldiniz  

MERSİN ENDİŞEYLE BEKLİYOR: ÇAMLIBEL MARİNA PROJESİ 3 AY İÇİNDE İHALEYE ÇIKIYOR!

admin | 20 Haziran 2021 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; Akdeniz Çamlıbel Derneği Başkanı Hüseyin Karlıklı ve Çamlıbel esnafını ziyaret etti. Marina Projesi ve Millet Bahçesi projeleri hakkında bilgi veren Başkan Gültak, “Bu iki projenin hayata geçmesiyle, başta Çamlıbel olmak üzere tüm kent merkezi eski cazibesi ve hareketliliğini yeniden kazanacak” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, bir zamanlar sahip olduğu hareketliliğiyle kent ekonomisinin kalbi niteliğindeki Çamlıbel Mahallesi’ni ziyaret etti. Ekiplerin bölgedeki çalışmalarını inceleyen Mustafa Gültak, yakın zamanda yapılacak proje ve çalışmalar hakkında da mahalle sakinleri ve esnafları bilgilendirdi.

Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de eşlik ettiği ziyarette Başkan Gültak; Mersin Akdeniz Çamlıbel Derneği (MERÇAM) yönetiminin taleplerini dinledi, Çamlıbel Marina Projesi hakkında bilgiler verdi. Marina Projesi’nde büyük ilerleme kaydedildiğini belirten Gültak, tahmini 3 ay içinde ihaleye çıkılacağını ifade etti.

İKNA TURLARI SÜRÜYOR

AK Partili Gültak; “Çamlıbel’e özel bir önem veriyor, güzelleştirmeye çalışıyor, projelerimizi buna göre belirliyoruz. Yakın zaman içinde Marina da hayata geçince, buradaki eski canlılığı, hareketliliği tekrar yakalayacağımıza inanıyorum. Mersin Millet Bahçesi ile birlikte bu canlılığı çok daha kısa zamanda elde edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Mersin’de sahile yapılacak yeni proje vatandaşlarda koskocaman bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Çamlıbel’de Mersin’in simgeleri arasında bulunan Balıkçı Barınağı’nın lüks bir Marina ve alışveriş merkezine dönüştürülmesini ısrarla “Esnaf kurtulacak” diye belirten AK Partili Gültak’ın proje için Çamlıbel esnaf ve yaşayanlarını ikna turları yapması da şaşkınlıkla izleniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle