Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

MERSİN ADAYI “PARTİ DIŞINDAN” MI OLACAK?

admin | 24 Ekim 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, partisinin Mersin adayıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Mersin temaslarına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazetecilerin Mersin AK Parti Büyükşehir adayıyla ilgili sorusunu da yanıtladı.

 

Genel Merkez’de aday tespit çalışmalarının başladığını kaydeden Kurtulmuş, “Bunu her zaman söylüyoruz ancak üstüne basa basa bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Adaylarımızın hepsinde aradığımız 5 temel özellik var. Bunlar mütevazı olacak, adaletli olacak, ehliyet ve liyakat sahibi olacak ve de en önemlisi Millete sadakatli olacak. Mersin ve ilçelerinde de bu kriterlere haiz aday adaylarımız arasından seçim yapacağız” dedi.

 

Hem ilçelerde hem de Büyükşehir için çok sayıda aday adayı olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş, “Biz bu aday adaylarımız içinden Mersin için en iyisini seçeceğiz. Hatta şunu da belirteyim Partimize güç katacağına inandığımız kişilere de biz teklif götüreceğiz. Mersin bizim için önemli bir yer. 24 Haziran’da 1. Parti olduk. Ben inanıyorum ki 31 Mart seçimlerinde de Mersin’de 1. Parti olacağız” diye konuştu.

 

Kurtulmuş’un bu açıklamasının ardından gözler ismi aday adaylığı için geçen parti dışındaki isimlere çevrildi. Bazı STK başkanlarının ve diğer partilere üye bazı isimlerin de AK Parti adayı olarak siyasi kulislerde dillendiriliyordu. Kurtulmuş’un bu açıklamasıyla AK Parti’nin Mersin’deki yönünün “parti dışından bir isme çevrildiği” şeklinde yorumlanmasına yol açtı.

1276 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
fazilet kitap osmanlı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2012 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
mp3 indir