Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ’IN İFADESİ KARŞILIK BULDU… VAHAP VE GÖKTAŞ’A MAHKEME’DEN ÇAĞRI

admin | 02 Temmuz 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Büyükşehir FETÖ davasında flaş gelişme yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın 3. Oturumda verdiği ifadenin ardından Gazeteciler Mustafa Göktaş ve Abdülvahap Şehitoğlu Mahkeme heyeti tarafından 4. Oturuma çağrıldı.

Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen FETÖ operasyonun ardından başlayan davada flaş gelişme yaşandı. Mahkeme heyeti, Gazeteciler Mustafa Göktaş ve Abdülvahap Şehitoğlu’nu Eylül ayında gerçekleştirilecek 4. Oturuma çağırdı. Heyet, Şehitoğlu ve Göktaş’ın belirtilen tarihte duruşmada olmadıkları takdirde zorla getirme kararı da çıkarttı.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Başkan Yardımcısı başta olmak üzere çok sayıda daire başkanı tutuklanmıştı. Davaların başlamasıyla da üst düzey bürokratların çoğu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

 

Davanın geçen ay görülen 3. Oturumunda Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tanık sıfatıyla dinlenmiş, Mahkeme heyetine verdiği ifade de çok çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarını “kumpas” olarak nitelendirmiş, kumpas kuranların içerisinde de bazı Emniyet mensuplarıyla gazetecilerin olduğunu öne sürmüştü.

 

Kocamaz’ın ifadesini dinleyen Mahkeme heyeti de Eylül ayında gerçekleşecek olan 4. Oturuma Başkan’ın ifadesinde kumpası kuranların içerisinde yer aldıklarını iddia ettiği Gazeteciler Mustafa Göktaş ve Abdülvahap Şehitoğlu’nu çağırması flaş gelişme olarak kayda geçti.

 

Başkan Kocamaz’ın ifadesinde belirttiği ve şu an görevden alınarak soruşturma geçiren eski Emniyet Şube Müdürü U.F.S ile Gazeteciler Göktaş ve Şehitoğlu’nun para sızdırmak maksadıyla kumpas kurdukları iddiasını araştıracak olan Mahkeme heyetinin, sanıkların henüz gözaltı sürecinde daha sanık avukatlarının bile görmediği ifade tutanaklarını ıslak imza ile kendilerine ait yayın organlarında nasıl yayınladıklarını ve bu belgelere nasıl ulaştıkları konusunda sorular yönelteceği tahmin ediliyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle