Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ İFADESİNDE EMNİYET’TEKİ KRİPTO İSİMLERİ AÇIK AÇIK VERDİ

admin | 12 Mayıs 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kapsayan FETÖ davasının 3. Celsesine Başkan Burhanettin Kocamaz’ın ifadesi damga vurdu. Kocamaz, Büyükşehir operasyonunun “kumpas” olduğunu savundu.

Sansasyonelhaber.net / ÖZEL HABER – Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan FETÖ/PDY operasyonu sonrasında yaşananlar şaşırtmaya devam ediyor. 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişimi sonrasında Mersin’de ilk operasyon yapılan kurum olan ve hala bu çapta bir operasyonun olmadığı ve kumpas iddialarının sürekli konuşulduğu Mersin Büyükşehir Belediyesi Operasyonunda geçtiğimiz hafta 3. duruşma yapıldı. Belediyede üst düzey yöneticilerin daha önce serbest bırakıldığı dosyada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tanık olarak dinlendi.

 

Burhanettin Kocamaz ifadesinde; Mersin Büyükşehir Belediyesine yapılan operasyonun belediyeye ve şahsına düşmanlık besleyen internet sitesi yöneticileri Mustafa Göktaş ve Abdulvahap Şehitoğlu isimli kişiler ile birlikte hareket ettikleri emniyette görevli eski istihbarat şube müdürü Ufuk Faruk Solmaz ve eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yaşar Gidiş ile Eski İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’un birlikte hareket ederek hayali olaylar üzerine kurulan kumpas olduğunu söyledi.

 

Gözaltı ve sorgu döneminde yaşananları da anlatan Kocamaz, “Belediye başkanına yakın olan kişilere sürekli başkanla ilgili sorular sorularak “başkanı ver sen git” şeklinde telkinlerde bulunarak başkan üzerine çalışma yürütmüşlerdir. Gözaltı sırasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Özgür Sanal neredeyse her gün mülakat adı altında nezaretten çıkartılarak TEM şube Müdürü Yaşar Gidiş’in odasında ve diğer odalarda görüşmelerde bulunmuşlardır. TEM Şube Müdürü ve İstihbarat Şube Müdürünün hazır olduğu görüşmelerde bu kişilerin başında bulunan ve ayaklarını masanın üzerine koyarak, masanın üzerine Glock marka silahını koyan, her odaya girebilen ve şifreli odalara tekme atarak açmalarını sağlayan, İl Emniyet Müdür Yardımcısının odaya girdiğinde çekinerek odadan çıktığı, sonradan adının Abdülvahit Vardar olduğu tespit edilen kişi tarafından ifadesi alınmıştır. Bu kişi daha sonra Mersin Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Alican Özbayrak’ı ifadeye sokmuştur. Alican Özbayrak’ın hazır olduğu sırada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında sorular sorulmuş ve sonrasında Alican Özbayrak’a “git bunları başkanına anlat” denmiştir. Alican Özbayrak bunun üzerine yanıma gelerek olanları anlatmıştır. Bunun üzerine “bunlar bize zarf atıp masaya çağırıyorlar, bizden para isteyecekler,  bizim korkumuz da yok verilemeyecek hesabımız da yok” diyerek gelen teklifi geri çevirdik. Geçmiş Belediye Başkanı döneminde sıkça konuşulan, 15 Temmuz sonrasında da sürekli dile getirilen emniyetin bazı kişilere korku salarak para aldığı ve karşılığında operasyon yapmadığı ya da sürüncemede bıraktığı iddiaları daha da belirgin hale gelmiştir” diye konuştu.

 

Başkan Burhanettin Kocamaz, FETÖ davalarını sulandırmak, para sızdırmak ve şahsi husumetler dolayısı ile Büyükşehir’e operasyon yapıldığını belirtti. Kocamaz, Şehitoğlu ve Göktaş’ın internet sitelerinden operasyonlar öncesinde operasyon olacağına dair haberlerle algı oluşturmaya çalıştığını, sonrasında ise operasyonla ilgili gizli bilgilerin bu kişiler aracılığı ile yanlış algı oluşturacak şekilde sızdırıldığı, bu kişiler hakkında daha öncesinde yaptıkları haberlerle ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ve ceza çıktığını, bu sebeple kendisine husumet beslediklerini ifade etti.

 

Kocamaz ifadesinin devamında eski il emniyet müdürü Rahmi Baştuğ döneminde gözlerin Büyükşehir Belediyesi’ne çevrilerek kasıtlı bir şekilde gerçek FETÖ’cülerin karanlıkta bırakılmaya çalışıldığı Mersin’de belediye dışındaki hiçbir kurum ve kuruluşta kayda değer başka bir operasyon yapılmadığını savundu. Emniyetin para karşılığı bazı iş adamlarına operasyon yapmadığına dair söylentiler olduğunu kaydeden Kocamaz, gözaltına alınan belediye yetkililerine sorgulama esnasında bazı iş adamlarının isimlerinin sorularak bir yerlere mesajlar verildiğini, belediye binasında yaptırılan incelemelerde böcek diye tabir edilen dinleme cihazlarının tespit edildiğini de ifadesinde beyan etti.

 

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle