Hoşgeldiniz  

FLAŞ İDDİA… TOROS ÜNİVERSİTESİ’NE MAHMUT ARSLAN VE ABDULLAH ÖZDEMİR SORUŞTURMASI MI YOLDA?

admin | 26 Şubat 2020 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan ve MTB Başkanı Abdullah Özdemir’in yargılandıkları FETÖ davasından 3’er yıl hapis cezası almasının artçıları sürüyor. Son olarak Arslan ve Özdemir’in mütevelli heyetinde yer aldığı Toros Üniversitesi’ne YÖK tarafından istinaftan çıkacak karara göre inceleme başlatılabileceği öne sürüldü.

Mersin’in önde gelen şirketlerinden olan Arbel A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan ve şirketin imza yetkilisi aynı zamanda Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir’in yargılandıkları FETÖ davasından 3’er yıl 1’er ay 15’er gün hapis cezası almasının yankıları sürüyor. Mersin ekonomi dünyasını sallayan Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararının yangınının şimdi de Toros Üniversitesi’ne sıçradığı iddiası şok yarattı.

YAZ AYLARINDA BİR İNCELEME BAŞLATILDI MI?

Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde yer alan Mahmut Arslan ve Abdullah Özdemir’in kararın açıklanmasıyla birlikte YÖK tarafından Üniversiteye inceleme başlatılacağı iddiası Mersin’de bomba etkisi yarattı. Mahkemenin başladığı 2019 yılında konuyla ilgili YÖK Başkanlığı Ceza ve Soruşturma Birimi tarafından başlatılan incelemenin, mahkemenin devam etmesi nedeniyle “askıya” alındığı öne sürüldü.

Mahkemenin sonuçlanmasının ardından istinaftan çıkacak onama kararının ardından soruşturmanın tekrardan raftan indirileceğini söyleyen YÖK’e yakın kaynaklar, karar onandığı takdirde YÖK’ün, Toros Üniversitesi’nden daha kapsamlı bir rapor isteyeceği iddiasında bulundu.

ŞOK İDDİA: “KARAR ONANIRSA, TOROS ÜNİVERSİTESİ DERİN BİR SORUŞTURMA GEÇİREBİLİR!”

15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasının ardından yurt genelinde başlatılan operasyonlar kapsamında 15 Vakıf üniversitesi FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle kapatılmıştı. Mersin’in köklü kurumlarından olan Toros Üniversitesi’nin de Özdemir ve Arslan hakkındaki karar onandığı takdirde kapsamlı bir incelemeye gireceği öne sürülüyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle