Hoşgeldiniz  

FLAŞ GELİŞME… FETÖ’DEN HÜKÜM GİYEN ARSLAN VE ÖZDEMİR, TOROS ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ’NDE ARTIK YOK!

admin | 24 Mart 2020 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan ve MTB Başkanı Abdullah Özdemir’in yargılandıkları FETÖ davasından 3’er yıl hapis cezası almasının ardından Mütevelli Heyeti’nde bulundukları Toros Üniversitesi’ne YÖK tarafından soruşturma başlatılacağı öne sürülmüştü. Arslan ve Özdemir’in bu gelişmelerin ardından Mütevelli Heyet listesinde yer almadıkları görüldü.

Mersin’in önde gelen şirketlerinden olan Arbel A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan ve şirketin imza yetkilisi aynı zamanda Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir’in yargılandıkları FETÖ davasından 3’er yıl 1’er ay 15’er gün hapis cezası alması Türkiye genelinde büyük yankı uyandırmıştı. Mersin ekonomi dünyasını sallayan Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararının yangını Toros Üniversitesi’ne sıçramış, Mütevelli Heyet’te yer alan Arslan ve Özdemir’in aldıkları ceza nedeniyle YÖK tarafından üniversiteye soruşturma açılacağı iddia edilmişti.

Sansasyonel Haber tarafından 26 Şubat’ta kamuoyuna duyurulan iddianın ardından flaş gelişme yaşandı. Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde yer alan Mahmut Arslan ve Abdullah Özdemir’in bu gelişmelerin ardından Mütevelli Heyet listesinden çıkartıldığı görüldü.

Üniversite’nin yeni mütevelli heyetinde Mersin 2. Ağır Ceza’nın kararının İstinaf Mahkemesi’nden çıkacak sonucunu bekleyen Özdemir ve Arslan’ın yer almaması, YÖK’ün Toros Üniversitesi’ne başlatmayı planladığı muhtemel soruşturmanın da askıya alacağı tahmin ediliyor.

İŞTE TOROS ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ MÜTEVELLİ HEYETİ

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

FLAŞ GELİŞME… FETÖ’DEN HÜKÜM GİYEN ARSLAN VE ÖZDEMİR, TOROS ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ’NDE ARTIK YOK! için 1 yorum

  1. Mardinli dedi ki:

    Toros Üniversitesi mütevelli heyetine Arbel meşhur avukat damat koysaydılar

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle