Hoşgeldiniz  

FLAŞ GELİŞME… CHP AYDINCIK İL DELEGELERİ İL KONGRESİNDE OY KULLANAMAYACAK

admin | 27 Aralık 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

12 Ocak’ta il kongresine hazırlanan CHP’de Aydıncık skandalı patladı. İlçe kongresini 28 Aralık’ta gerçekleştirecek olan Aydıncık’taki CHP’lilere il kongresinde oy kullanamayacaksınız havadisi gitti.

12 Ocak’ta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek olan CHP Mersin İl Kongresi öncesinde Aydıncık skandalı patladı. İlçe kongresini 28 Aralık’ta gerçekleştirecek olan Aydıncıklı CHP’li il delegelerinin süre darlığı nedeniyle İl Seçim Kurulu’na isimlerinin bildirilemediği kaydedildi.

 

İl kongresinde 5 delegesi olan Aydıncık süre yetmemesi nedeniyle il yönetiminin bugün İl Seçim Kurulu’na verdiği listede Aydıncıklı il delegelerinin isminin yazılamadığı, bu nedenle Aydıncıklı CHP’lilerin kongrede oy kullanamayacağı haberi, ilçede şok etkisi yarattı.

 

Daha önce il yönetiminin 15 Ocak olarak planladığı kongreyi, genel başkanın programı nedeniyle 12 Ocak’a çeken il yönetimi, bu yeni takvimiyle Aydıncık’ı saf bırakmış oldu.

 

Aydıncık’ta CHP örgütünde de bu haberin ardından sesler yükseldi. Aydıncık ilçe yönetiminin kongresini 17 Aralık’a göre ayarlandığı, ancak ilçe seçim kuruluna ilçe yönetimi tarafından geç başvurulması nedeniyle ilan süresinin eklenmesiyle en erken 28 Aralık’a gün alınabildiği iddiası da partiyi karıştırdı. Bugün akşam saatlerinde toplanan partililer ve delegeler ilçe yönetimine ateş püskürdüler.

Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

FLAŞ GELİŞME… CHP AYDINCIK İL DELEGELERİ İL KONGRESİNDE OY KULLANAMAYACAK için 1 yorum

  1. ziya dedi ki:

    ferata den halleder

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle