Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

FLAŞ GELİŞME… 5000’LİK PLANA İTİRAZLARIN ORGANİZE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

admin | 09 Nisan 2018 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı’nın 1. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Dilek ve temenni bölümünde 1/ 5000 Ölçekli İlave ve Revizyon Nazım İmar Planı ile ilgili itirazlar hakkında bilgi veren Başkan Kocamaz,  “4 merkez ilçemizde toplam 15 bin 90 itiraz olmuş. Bunlardan özel proje alanları ile ilgili 6 bin 23, kentsel dönüşüm ve gelişim alanları ile ilgili 2 bin 621, Devlet Su İşleri’nin talepleri üzerine planlanan dere akslarına itiraz toplam 1292, yüksek gerilim hatlarına yönelik toplam 164 itiraz, turizm alanlarına itiraz yalnızca Mezitli’den 536 tane, kıyı kenarda kalan rekreatif alanlarla toplam 513, Mezitli- Tece Küçük Sanayi Alanı ile ilgili 99, Mezitli- Tece konut dışı kentsel çalışma alanı ile ilgili 57, Mezitli Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgesi ile ilgili 28, Kaplumbağa Üreme Ve Koruma Tampon Sahası ile ilgili 213 ve Mezitli yoğunluk itirazları toplam 380 tane olmak üzere toplam 15 bin 90 itiraz olmuş. 11 bin 926 genel konularla ilgili, 2 bin 115 münferit itiraz var. 1049 tane itirazın da yeri belli değil” ifadelerini kullandı.

 

Paftası ve adası olmayan itiraz dilekçelerinin bulunduğunu ve sadece itiraz etmiş olmak için dilekçe yazıldığını söyleyen Başkan Kocamaz, “Bu işin organize iş gibi göründüğünü daha öncede söyledim. İtiraz dilekçesi verilmiş ama ne pafta ne ada ne parsel numarası, bunların hiç birisi yok. Dilekçe vermiş olmak için, gaza gelip itiraz edilmiş. O bölgelerde bu itirazlardan değerlendirilmeye değer bulunanlar düzeltilecek. Onun dışında yasal olarak yapmamız mümkün olmayan yerler yapılmayacak” dedi.

800 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
fazilet kitap osmanlı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2012 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
mp3 indir