Hoşgeldiniz  

FETÖ’DEN HAPİS CEZASI ALAN ABDULLAH ÖZDEMİR’İN TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞI TEHLİKEYE Mİ GİRDİ?

admin | 25 Şubat 2020 | Dünya, Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mahmut Arslan’ın FETÖ davasında yargılanan sanıklardan olan Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir’in de tıpkı Arslan kardeşler gibi 3 yıl 1 ay 15 gün ceza almasının ardından 1995’ten beri yürüttüğü başkanlığın da tehlikeye girdiği öne sürüldü.

Mersin’in en önemli şirketleri arasında yer alan Arbel A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, kardeşleri Hüseyin ve Hasan Arslan’ın Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sonuçlanan FETÖ davasından 3 yıl hapis cezası almalarının yankıları sürerken, Mersin ekonomi dünyasına bir bomba da aynı davada yargılanan ve ceza alan Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir cephesinden düştü.

Arslan kardeşlerin aldığı 3’er yıl 1’er ay 15 günlük hapis cezasına çarptırılan Arbel A.Ş’de imza yetkilisi Abdullah Özdemir’in, kararın onanmasının ardından Mersin Ticaret Borsası Başkanlığından alınacağı öne sürüldü.

FETÖ’nün 15 Temmuz hain kalkışmasının ardından yurt genelinde başlatılan operasyonlardan ekonomi dünyası da nasibini almış, özellikle Ticaret Sanayi Odaları ile Ticaret Borsalarında FETÖ ile iltisaklı kişiler yönetimlerde varsa el çektirilmişti. 1995 yılından bu yana Mersin Ticaret Borsası Başkanlığı ve TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Özdemir’in de aldığı FETÖ cezasından dolayı görevlerinden el çektirileceği, TOBB’un kararın yüksek mahkemeden onaylanmasını beklediği iddiası Mersin gündemine bomba gibi düştü.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle