Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

CHP’Lİ ÇAMAK TBMM’DEKİ “KÜRSÜ İŞGALİ”Nİ ANLATTI

admin | 27 Ocak 2017 | Genel, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, anayasa değişikliği görüşmelerinde partisinin kürsüyü işgal ederek gerçekleştirdiği eylemi ve sonrasında yaşananları anlattı.

camakkürsüisgaliorgan

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Yenişehir İlçe Örgütü’nce düzenlenen sohbet toplantısında İlçe Başkanı Ali Özveren ve partililerle bir araya geldi.

 

TBMM’deki anayasa değişikliği görüşmeleriyle ilgili süreci partililere anlatan Çamak, televizyon haber bültenlerinde sadece kavga anlarının gösterildiğini, Meclis TV yayını olmaması nedeniyle vatandaşların genel kurulda neler olup bittiğini, neler konuşulduğunu öğrenemediğini söyledi.

 

Çamak, “CHP grubunun kürsü işgali aslında 15 dakikalık bir eylem olarak planlanmıştı. Biz kürsüyü çevirdiğimizde salonda 50 kadar AKP’li vardı. Eylemin yedinci dakikasında kulis kapıları açıldı ve AKP’li milletvekilleri salona girdi. Kalabalık etrafımızı sardı. O an da itiş kakış oldu. İçlerinden birisi ‘bacağımı ısırdılar’ iddiasında bulundu. O kalabalıkta kulak ısırıldı, parmak ısırıldı, kol ısırıldı deseler belki inandırıcı olabilirdi ama o kalabalıkta birinin bacağının ısırılması mümkün değildi. Bacağını kürsünün arkasındaki merdiven basamaklarına çarparak yaralanmış olabilir ama böyle bir ısırma iddiası ortaya atıldı. Eğer AKP’liler 8 dakika daha bekleselerdi, bizim 15 dakikalık eylemimiz sona erecekti ve bu kavga yaşanmayacaktı” dedi.

 

ÇAMAK’TAN AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNE AĞIR İTHAM

 

Çamak, “AKP’liler de bu düzenlemeden rahatsız. Meclis genel kurulunda baskıyla, korkudan evet oyu vermek zorunda kaldılar. İki milletvekili ile konuştum. ‘Hayır desek bizi FETÖ’cü ilan edeceklerdi, el mecbur verdik’ dediler.

497 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
fazilet kitap osmanlı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2012 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
mp3 indir