Hoşgeldiniz  

CHP YEREL TECRÜBESİNİ MERSİNLİLER İYİ BİLİR… BKZ: MACİT ÖZCAN DÖNEMİ!

admin | 27 Kasım 2018 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak çalışmalarında Mersin’in İYİ Parti çatısı altında olması gerektiği seçeneği öne çıkmaya başladıkça CHP’nin Mersin adaylarında moral kalmıyor. CHP’li Aday Vahap Seçer son yaptığı açıklamada, ittifak istediğini ancak CHP çatısı altında istediğini dile getirdi.

CHP ve İYİ Parti arasında devam eden yerel seçim işbirliğinde önemli yol kat edildiği her iki partinin yetkili kurullarınca dile getirilmeye başlandı. Mersin için İYİ Parti adayının CHP tarafından desteklenmesi seçeneğinin öne çıkması Mersin’deki CHP’li adayların da süngüsünü düşürdü.

 

“BENİM PARTİM ÇOK GÜÇLÜ”

 

İttifak çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan CHP mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Vahap Seçer, ittifaka karşı olmadığını adresin CHP olması gerektiğini kaydetti. Seçer, “Daha önce söylediğim gibi, bu seçim siyasi parti kimliğinden daha çok adayın profilinin öne çıktığı bir seçim olacaktır. Ben kişisel olarak ittifaka karşı değilim. Ancak, siyasi partilerin üzerinden yürüyen bir ittifaka değil, vatandaşlarımızın beklentileri ve tercihleri üzerinden yapılacak bir ittifaka daha çok önem veriyorum. Yoksa, benim partim Mersin’de çok güçlü ve yerel yönetim tecrübesi olan bir partidir. Mersin’de büyükşehirde CHP çatısı altında, İYİ Parti’nin de güçlü olduğu ilçelerde İYİ Parti çatısı altında bir ittifak elbette yararlı olabilir. Bu durum, AK Parti ile MHP’nin yakınlaşmasının bir zorunluluğu olarak zaten ortaya çıkıyor. Ancak, benim daha çok önemsediğim ve esas önem verdiğim kente hizmet için, vereceğihizmetler noktasında seçmenlerin bir aday üzerinde buluşabilecekleri bir ittifak anlayışıdır. Zaten, yerel seçimi de milletvekili seçiminden ayıran temel özellik budur”dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle