Hoşgeldiniz  

BOMBAYA GEL… KOCAMAZ ADAYLIĞIYLA İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU!

admin | 23 Kasım 2018 | Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Geçtiğimiz günlerde MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, SuperHaber Ekonomi ve Emlak Editörü Neşe Berber’e konuştu.

 

İşte o röportaj:

 

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile istifa etmeden birkaç gün önce Mersin’de görüştüm. Başkana herkesin merak ettiği birkaç soruyu sormam gerekiyordu öyle de yaptım.

 

Kısa bir süre önce MHP Toroslar belediye başkanı Hamit Tuna’yı aday olarak gösterdi. Peki ne olmuştu da Burhanettin Kocamaz aday gösterilmemişti. Başkan Burhanettin Kocamaz ile aramda geçen sohbeti olduğu gibi aktarıyorum.

 

Yaşanan seçim sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

25 yıl görev yaptım. Tekrar illaki belediye başkanı olacağım diye bir derdim yok ama yapılan anketlerde şu anda siyaset kilitlenmiş durumda. Herkes bizim alacağımız tavrı bekliyor. Özellikle de siyasi partiler. Büyükşehir ile ilgili bir aday açıklaması yapmıyorlar. Herhalde kısa bir süre içinde her şey netleşir.

 

Burhanettin bey partilerden teklif aldınız mı?

 

Evet değişik partilerden teklif var hatta İYİ Parti’den Meral Akşener direkt kendi arayıp teklif etti..

 

İyi Parti’den aday olur musunuz?

 

Bu saatten sonra ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıyım. Yapılacak hizmetler fiziki hizmetlerden daha önemli. Mersin gibi Türkiye’nin bir örneği olan ilde insanları birlik beraberlik içinde yaşatmak çok daha önemli. Bir ara Ak Parti-MHP ittifakından bahsediliyordu. MHP ön almak adına yaptığı aday açıklaması ile o ittifak sekteye uğradı. Özellikle Ak Parti cephesinde bu adayı kabul etmediklerini ifade ediyorlar. CHP ve İYİ Parti’nin ittifakı konuşuluyor. Bu ittifak Ankara’da gerçekleşmiş gibi gözüküyor ama Mersin’de bunu tabanlarına nasıl anlatacaklar onu bilmiyorum. Büyükşehirde anlaşsalar ilçelerde ne yapacaklar?

 

Siz daha önce kaç ilçeyi kazandınız?

 

Mersin özel bir yer. Burada çok büyük bir farkla bir partinin tek başına seçim alması zor. 2014’te büyükşehir ile birlikte on üç belediyenin sekizini kazandık. MHP ittifak olacak kararı ile başka adayı gösterdi. Maalesef siyasi partilerde kendi iç olayları ile verilen kararlar oluyor.

 

Bağımsız aday olur musunuz?

 

Bağımsız aday olmanın riski şöyle olur; hiç meclis üyeniz olmaz, meclis üyeniz olmadığı için hizmet üretemezsiniz.

 

Ak Parti’den teklif var mı?

 

Konuşuluyor. Yani her üç siyasi partiden konuşuluyor. Daha önce Ak Parti, MHP’ye benimle birlikte yola devam etmek istediğini söylemişti.”

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle